По Рівненщині подорожує чудотворна ікона “Призри на смирення”

AS_6x6-017 (Копировать)Ось уже більше тижня Чудотворна ікона Божої Матері «Призри на смирення» подорожує по Рівненщині. За сім днів вона побувала в Млинівському, Радивилівському, Дубенському та Острозькому благочинні. У п’ятницю 10 червня її зустрічали в місті Здолбунів.

По Ровенщине путешествует чудотворная икона "Призри на смирение"

Першими отримали можливість прикластися до ікони віруючі Свято-Катеринівської парафії. Старовинний храм, розміщений поблизу залізничного вокзалу, вважається церквою залізничників.

По Ровенщине путешествует чудотворная икона "Призри на смирение"

Її настоятель, протоієрей Олександр Єгоров зазначив, що нинішній приїзд ікони з Києва актуальний як ніколи, адже ще в стародавній Візантії, щоб попередити ворожі напади, епідемії хвороб, люди обходили навколо міста з іконами, після чого всі напасті відступали.

По Ровенщине путешествует чудотворная икона "Призри на смирение"

– Це велика святиня, я вважаю, для всієї Української землі. Біля цієї ікони відбуваються зцілення, люди масово приходять для того, щоб випросити у Божої Матері заступництва. У цей нелегкий час, яке переживає сьогодні наша Україна, наша Церква, ця святиня подорожує по храмах нашої єпархії, для того, щоб зміцнити віру людей. Щоб дати надію, що все у нас буде добре, що настане довгоочікуваний мир, і наша держава буде процвітати, і Церква буде підносити молитви за своїх вірних, – коментує отець Олександр.

По Ровенщине путешествует чудотворная икона "Призри на смирение"

Хресний хід по Здолбунова об’єднав між собою дві парафії: Свято-Катеринівська і Свято-Казанський. Хоча віруючих, які супроводжували ікону Божої Матері, було не так багато, зате йшли всі з великим натхненням, молитвою і витримкою. Здолбунів – місто невелике, але дорога через нього ускладнюється тим, що залізничні колії, якими місто розділене навпіл, потрібно переходити через високий металевий міст. Особливо важко довелося літнім людям і мамам з дитячими колясками.

По Ровенщине путешествует чудотворная икона "Призри на смирение"

– Взагалі, у кожної людини є зараз потреби. Хочеться здоров’я, миру в країні, хочеться благополуччя в сім’ях і дітям, щоб було здоров’я і щастя. А Матір Божа всіх чує і допомагає, тому прийшли з надією до неї прикластися. Така ікона рідко буває у нас, – розповідає Галина, парафіянка Української Православної Церкви.

Вже біля Свято-Казанського храму до Хресного ходу приєдналася велика кількість дітей і підлітків. Підготувалися вони до зустрічі ґрунтовно, тримали на грудях копії Чудотворної ікони. Спілкування діти не соромилися, розповідали про чудесні зцілення біля образу «Призри на смирення», а також ділилися враженнями від паломницьких походів на Святу Почаївську гору.

По Ровенщине путешествует чудотворная икона "Призри на смирение"

– Я ходила два рази в Почаїв. Дуже добре для душі, перший раз я більшу частину шляху їхала, а вдруге весь хід йшла пішки. Це дуже добре, коли приходиш додому і душа співає, – розповідає маленька прихожанка Юля.

По Ровенщине путешествует чудотворная икона "Призри на смирение"

Всю ніч біля ікони Божої Матері служили Акафіст, під час якого потік бажаючих прикластися не зменшувався. До останньої хвилини перебування ікони в храм сходилися люди з сусідніх сіл. В даний час чудотворний образ подорожує по Рівненській єпархії. У ці дні з молитвою її зустрічатимуть на Кореччині і Гощанщині, а далі вона повернеться в свою обитель, в Свято-Введенський чоловічий монастир.

uoj.org.ua

AS_6x6-001 (Копировать)